FAQ

OraLactin

Co je OraLactin pre- a postbiotická zubní pasta?

Pre- a postbiotická zubní pasta OraLactin je chutná zubní pasta pro všechny od 6 let s fluoridem (1450 ppm) a tekutou zubní sklovinou, která se při čištění přichytí k povrchu zubu, remineralizuje, vyhlazuje a jemně bělí. Kromě této ochranné vrstvy jsou také sníženy citlivosti. Co je však opravdu výjimečné, jsou další pre- a postbiotické složky. Prebiotika jsou přírodní vláknina nebo aminokyselina arginin, která selektivně podporuje růst zdraví prospěšných bakterií v dutině ústní. Spolu s dusičnanem draselným, který obsahuje, jsou podporovány bakterie na jazyku, které produkují důležité mediátory pro snižování krevního tlaku a prevenci cukrovky nebo cévních onemocnění. Postbiotické složky jsou signální látky, které lze použít k selektivní inhibici zánětlivých a patogenních patogenů. A to vše bez nežádoucích účinků známých z antibiotik či antiseptik.

Kdy se doporučuje OraLactin pre- a probiotická ústní voda?

Pre- a postbiotická ústní voda OraLactin je jemná a chutná ústní voda s fluoridem (250 ppm) a kyselinou hyaluronovou. Kyselina hyaluronová reguluje obsah vlhkosti v ústní sliznici a urychluje hojení ran v případě lézí ústní sliznice nebo po zubních ošetřeních. Zvláště důležité jsou prebiotické přísady a postbiotické signální látky. Prebiotické složky jsou přírodní vláknina nebo aminokyseliny (např. arginin), které selektivně podporují růst zdraví prospěšných bakterií v dutině ústní. Tímto způsobem je regulována a v případě potřeby regenerována zdravá ústní flóra. Velmi důležité jsou tato prebiotika také pro bakterie úst a jazyka, které produkují přirozené signální látky a pomáhají regulovat krevní tlak, podporují prevenci cukrovky a cévních onemocnění a podporují tvorbu paměti. Postbiotika jsou specifické signální látky, které selektivně inhibují růst patogenů v ústech.

Jak se ústní voda OraLactin používá?

Ústní voda je vhodná pro dospělé a děti od 6 let. Měla by se používat důkladně a neředěná dvakrát denně po dobu asi 30 sekund. Po vyplivnutí není potřeba ústa vyplachovat.

Je potřeba jiná zubní pasta kromě zubní pasty OraLactin?

Ne. Zubní pasta OraLactin obsahuje vše, co zubní pasta od 6 let potřebuje. Fluorid (1450 ppm) a tekutou zubní sklovinu pro zdravé zuby, stejně jako pre- a postbiotika pro zdravou ústní flóru a podporu zdraví.

Pro koho je pre- a probiotická zubní pasta OraLactin zvláště vhodná?

Pro všechny děti od 6 let, dospívající a dospělé. Zubní pasta OraLactin reguluje a stabilizuje zdravou ústní flóru jako nejlepší ochrana proti onemocněním úst a zubů. Orální zdraví je navíc podporováno. U vysoce rizikových pacientů, pacientů se sklonem k onemocněním zubů, dásní nebo úst, seniorů nebo po zubním ošetření může zubní pasta OraLactin významně přispět k obnovení vyvážené zdravé ústní flóry. A samozřejmě pro pacienty nad 45 let podporuje důležité přirozené bakterie regulující krevní tlak v kořeni jazyka.

Jak se zubní pasta OraLactin používá?

Naneste na svůj běžný zubní kartáček zubní pastu OraLactin a čistěte si zuby 2-3x denně po dobu alespoň 3 minut. Pro dospělé a děti od 6 let. Po vyčištění zubů není nutné vyplachovat.

Jak probiotika podporují zdravou ústní flóru?

Prebiotika jsou přírodní vláknina a aminokyseliny, např. arginin, které jsou pro tělo nestravitelné, ale selektivně slouží jako živiny podporující růst pro zdraví prospěšné bakterie. Při pravidelném (denním používání) se ústní flóra sama reguluje tím, že napravuje jakoukoli nerovnováhu mezi patogeny a choroboplodnými zárodky. Zdravá ústní flóra je jako barevná louka rozmanitých bakterií, které si vzájemně prospívají a brání dominanci jednotlivých patogenů. Vyvážená zdravá ústní flóra je proto možná nejlepší ochranou proti onemocněním zubů, dásní a úst.

Přirozené bakterie jazyka regulují krevní tlak, jak to funguje?

V průběhu evoluce se naše tělo a bakterie, které ho kolonizují, vyvíjely ve vzájemné úzké koordinaci. Naše tělo svěřilo některé metabolické funkce bakteriím, které je kolonizují. O důležitosti střevní flóry víme už nějakou dobu. To je novinka pro flóru ústní dutiny. Přirozeně se vyskytující zdraví prospěšné bakterie ústní dutiny a jazyka tak tvoří důležitou mediátorovou látku oxid dusnatý z rostlin obsahujících dusičnan draselný, např. červená řepa, hlávkový salát, špenát atd., který se polyká rozpuštěný ve slinách a přispívá ke snížení krevního tlaku. Tato mediátorová látka je také důležitá pro prevenci cukrovky a cévních usazenin, stejně jako pro erekci a tvorbu paměti. V druhé polovině života se tyto bakterie stávají ještě méně hojnými. O to důležitější je je proto pravidelně posilovat stravou a novou prebiotickou zubní pastou a ústní vodou OraLactin s obsahem dusičnanu draselného.

Jak fungují postbiotika?

Postbiotika jsou složky inaktivovaných, např. mrazem sušených bakterií, obvykle úseky jejich buněčné stěny, nebo původně bakteriální produkty metabolismu, které byly izolovány. Ty působí jako signální látky a mohou selektivně inhibovat růst patogenů obsažených v ústní flóře. Při pravidelném používání se snižuje rozmanitost druhů a počet patogenů ve prospěch bakterií v ústní flóře souvisejících se zdravím. To je regulováno, vyváženo a stabilizováno postbiotiky.

Jaký je rozdíl mezi probiotiky, prebiotiky a postbiotiky?

Probiotika jsou přípravky, které obsahují živé, zdraví prospěšné bakterie, obvykle bakterie mléčného kvašení nebo bifidobakterie. Ty se obvykle aplikují formou „kúry“ po dobu několika týdnů a usadí se v ústní a střevní flóře. Během této doby probiotické bakterie produkují signální látky, uvolňují je do svého okolí a tím ovlivňují složení a metabolismus ostatních bakterií v ústní a střevní flóře. Patogeny jsou inhibovány a zdravá ústní flóra je stabilizována. Pro oblast úst a krku jsou dostupné probiotické přípravky ve formě suchých prášků (např. sáčky OraLactin) nebo pastilky OraLactin. Prebiotika jsou naproti tomu přírodní živiny, které podporují růst zdraví prospěšných bakterií. Například výtažky vlákniny ze stromů akácie nebo aminokyselina arginin. Postbiotika jsou usmrcené bakteriální fragmenty nebo původně bakteriální metabolity, které působí jako signální látky obdobné probiotickým poslům a podporují zdravou ústní flóru. Pre- a postbiotika lze také použít v tekutých přípravcích, jako jsou zubní pasty a ústní vody pro běžné denní použití.

Lze léčit zápach z úst zubní pastou a ústní vodou OraLactin?

Zápach z úst vzniká, když se v ústní flóře množí bakterie, které produkují nepříjemně páchnoucí sloučeniny síry. OraLactin podporuje regeneraci přirozené ústní flóry, a proto může také snížit zápach z úst.

Odkud pochází dlouhodobá ochrana produktů zubní péče OraLactin?

Zdravá ústní flóra „brání“ váš životní prostor před patogeny. Jejich stabilizace prostřednictvím prebiotických a postbiotických složek v OraLactinu je jednou z nejlepších strategií dlouhodobé ochrany.

Proč jsou prebiotické a postbiotické složky tak důležité v druhé polovině života?

Od poloviny 40 let ubývá zdraví prospěšných přírodních bakterií v ústní flóře. To je přesně ten okamžik, kdy je obzvláště důležité toto vybudovat, ideálně pomocí přírodních prebiotik a postbiotik v zubní pastě a ústní vodě OraLactin.

OraLactin je také dostupný jako probiotické pastilky nebo sáčky. Co to je?

Probiotika jsou přípravky, které obsahují živé zdraví prospěšné bakterie, obvykle bakterie mléčného kvašení nebo bifidobakterie. Používají se ve formě „kúry“ k regeneraci zdravé ústní flóry po dobu 2-4 týdnů.

Tekutá sklovina

Čím se ApaCare liší od ostatních zubních past?

Zubní pasta ApaCare kombinuje tekutou sklovinu s fluoridem v jedinečném preventivním složení. Tekutá sklovina vytváří na povrchu zubu leskle bílou, zvláště hladkou ochrannou vrstvu, která je posílena fluoridovým efektem a zub dlouhodobě staví.

Co je to tekutá sklovina?

Tekutá zubní sklovina označuje mikrojemné krystaly apatitu, základní materiál našich zubů. Všechny produkty zubní péče ApaCare obsahují tyto krystaly skloviny, které přilnou k povrchu zubu jako magnet. Tekutá zubní sklovina vytváří na povrchu zubu bílou, lesklou, velmi hladkou ochrannou vrstvu a pomáhá stavbě zubů.
Ochranná vrstva ApaCare funguje i uvnitř zubu: povrch zubu se stává hustším a tím odolnějším. Póry nebo rané kazy mohou být redukovány až k tvrdnutí křídových zubů.

Proč přidávat fluor do zubní pasty s tekutou zubní sklovinou?

Fluorid ze zubní pasty reaguje s přirozeným vápníkem ve slinách na povrchu zubu a vytváří neviditelnou remineralizační (fluorid vápenatý) vrstvu. Z této vrstvy se vápník dostává do zubu a remineralizuje jej. Minerály zubu, které se denně uvolňují ze zubu kyselinami nebo se opotřebovávají při žvýkání, se tak mohou znovu začlenit a spojit se zubem. Vrstva fluoridu vápenatého je bohužel stabilní jen krátkou dobu a při žvýkání se opět rozkládá. Zubní pasta, kterou používáte každý den, je tedy velmi dobrým nosičem fluoridů, tím spíše, že si třeba i déle zuby čistíte, než oplachujete, a fluoridu tak dáváte čas na reakci.

Není fluor škodlivý?

Fluor je blízce příbuzný chloridu, naší životně důležité kuchyňské soli. Oba jsou soli, vyskytují se přirozeně a nemají nic společného s fluorem nebo plynným chlorem. Obojí je pro organismus velmi důležité, fluor také pro tvorbu kostí.
Pro oba existují rozumné množstevní limity a u těch s vysokou úrovní tolerance neexistují žádné důkazy o toxických účincích pro dospělé nebo děti.

Je možné v zubní pastě kombinovat tekutou zubní sklovinu a fluor?

To je přesně to, co dělá ApaCare chytrou stabilizací hydroxyapatitu. Fluorid a hydroxyapatit se vzájemně posilují ve svém remineralizačním účinku. Kromě toho hydroxyapatit, který se chemicky skládá především z vápníku, poskytuje další zdroj vápníku, což je zvláště důležité v případech sucha v ústech s nízkým průtokem slin, a tedy nízkým obsahem vápníku ve slinách.

Je zubní pasta ApaCare vhodná i pro mladistvé a děti?

Zubní pasta ApaCare má jemnou svěžest a dobře chutná. S 1.450 ppm fluoridu je vhodná pro všechny věkové kategorie.
Malé děti do 3 let si čistí zuby dvakrát denně zubní pastou o velikosti čočky.
Děti ve věku 3 až 6 let s množstvím o velikosti hrášku dvakrát denně.
Od 6 let by se měla zubní pasta ApaCare používat dvakrát denně normálním množstvím.

Proč by se moderní zubní pasta měla obejít bez agresivních smáčedel?

Produkty ApaCare neobsahují agresivní mýdla a smáčedla a jsou proto obzvláště šetrné k dásním a citlivé ústní sliznici. Spolehlivě se tak předchází nesnášenlivosti, jako je tvorba puchýřů nebo oddělení povrchové slizniční vrstvy.

Proč moderní zubní pasty jako ApaCare nepoužívají oxid titaničitý?

Oxid titaničitý byl (a je) široce používán jako bělící činidlo v zubních pastách, kosmetice a potravinách. Oxid titaničitý (E171) byl v celé EU zakázán pro potraviny od poloviny roku 2022 v důsledku diskuse o nanotechnologiích, ale ve skutečnosti je stále povolen pro kosmetiku, jako je zubní pasta.
Všechny produkty ApaCare se snadno obejdou bez oxidu titaničitého, protože tekutá zubní sklovina obsahuje brilantní přírodní bělící činidlo.