Aktivní princip ApaCare
Naše zuby.
To, co dělají. Co potřebujete.
Zuby jsou skutečně všestranné. Zuby používáme k uchopení a drcení potravy, jsou užitečné jako nástroje, utvářejí náš jazyk, dominují našemu vzhledu a naší verbální a neverbální komunikaci a jsou zároveň orgánem hmatu.
Vysoce specializované
V závislosti na úkolu jsou naše zuby různě tvarovány. Přední lopatkovité zuby formují náš úsměv a vzhled, krájí jídlo a hrají klíčovou roli v naší produkci řeči.
Charakteristické špičáky ovládají žvýkací funkci a jsou klíčovou složkou v komunikaci agrese, zatímco stoličky, charakteristické do sebe zapadajícími žvýkacími plochami, potravu rozmělňují.
Všechny naše zuby jsou zasazeny do zubní lůžka v čelistní kosti, která je vybavena velmi citlivými dotykovými receptory. To znamená, že i ty nejjemnější struktury můžeme cítit svými zuby rychlostí blesku.
Někdy velmi bolestivé
Všechny naše zuby se skládají převážně z dentinu, který je z vnější strany pokrytý velmi tvrdou skořápkou z vysoce pevného hydroxyapatitu, zubní skloviny. Zuby jsou ve svém jádru duté a vyplněné měkkou tkání dobře zásobenou krví a bohatě zásobenou nervy, tzv. zubní dření.
Zubní hmota se spotřebovává v každodenním životě
Naše zubní sklovina je každý den vystavena mnoha útokům. Kyselé částečky potravy ji rozpouštějí na povrchu, skřípání zubů vede k lámání a prasklinám a abrazivní potravinová drť vede k opotřebení. Naše zubní sklovina je pořád tenčí a tenčí, stále více ztrácí svou jasně bílou barvu a někdy vykazuje žlutohnědé zbarvení. Sliny pomáhají toto opotřebení zpomalit, vápník rozpuštěný ve slinách může být zabudován zpět do skloviny, pokud je slin dostatek (remineralizace). Fluor v zubní pastě tento proces podporuje, ale v zubech se ukládá jen v zanedbatelném množství.
Tekutá zubní sklovina:
Omlazení pro zuby
Zubní sklovina tvoří viditelnou vnější vrstvu našich zubů. Je to nejtvrdší a na minerály nejbohatší tkáň v našem těle a skládá se z velké části z krystalů apatitu. Oděrky při žvýkání a zejména kyseliny napadají každý den sklovinné plochy zubů a rozleptávají je. Když útoky kyselin přibývají, vzniká zubní kaz.
Zubní sklovina se nedokáže sama regenerovat s výjimkou remineralizace prostřednictvím slin, kterou může podpořit fluor.
Opatření, jako je pravidelné čištění zubů, jsou proto pro zdraví zubů zásadní.
Tekutá sklovina je druh gelu vyrobeného z nejjemnějších, lékařsky čistých krystalů apatitu, které se přidávají do moderních produktů zubní péče (zubní pasta ApaCare, leštící pasta ApaCare a ústní voda ApaCare). Při aplikaci přilnou k povrchu zubu a vytvoří neviditelnou (ochrannou) vrstvu. Minerály apatitu se z této vrstvy uvolňují do skloviny a mohou přímo opravovat drobné defekty skloviny, praskliny a poréznost.
Lze jej také použít k rychlému a trvalému uzavření pórů citlivých zubních krčků.
Nejúčinnějším řešením je tekutá zubní sklovina ve formě tzv. opravných past nebo laků (ApaCare Repair nebo ApaCare zubní lak), které se aplikují po vyčištění zubů vmasírováním do zubů, zubním kartáčkem nebo pomocí nosiče gelu. Fluoridové želé jsou proto stále častěji nahrazovány.
Zubní sklovina je regenerována a zároveň rozjasněna pomocí optických reflexních efektů.
Tekutá sklovina: Dopřejte svým zubům to, co potřebují každý den.
Co je tekutá sklovina?
Zubní sklovina je nejtvrdší látka v lidském těle. Během života interaguje se svým prostředím, slinami a stravou.
Sladká, na sacharidy bohatá a kyselá strava rozpouští povrch zubní skloviny a přírodní minerály ze slin sklovinu neustále obnovují. Tato přirozená struktura může být podpořena fluoridy.
Produkty zubní péče ApaCare obsahují kromě fluoru také tekutou zubní sklovinu, tzv. lékařský hydroxyapatit. Ta se při každé aplikaci ApaCare váže přímo na povrch zubu. Tekutá zubní sklovina splyne s povrchem zubu, ztvrdne jej, vyhlazuje, leskne, pokrývá ochrannou vrstvou a odpuzuje choroboplodný bakteriální plak a zabarvení.